• понеделник, 28 април 2014
  • 165 преглеждания

ЗЛАТЕН, СРЕБЪРЕН И БРОНЗОВ МЕДАЛ ЗА КАРАТЕ КЛУБ „АКАДЕМИК“ (СВИЩОВ) ОТ КУПА „ОЯМА“

Състезателите на свищовският клуб „Академик“ спечелиха един златен, един сребърен и един  бронзов медал от участието в националното първенство. Бронзово отличие заслужи Димитър Запрянов (студент в СА „Д. А. Ценов Свищов“), който се класира трети при мъжете до 75 кг.
Ели Ангелова (момичета до 10 г.) спечели сребърен медал - 2-ро място, в категория до 30 кг.
Велислав Ангелов (категория до 50 кг.) стана шампион при момчетата до 12 г., след като убедително победи всичките си опоненти. С тази победа добави и златен медал към колекцията си от трофеи в най-твърдият стил карате.

Пред трениращите киокушин карате в Свищов престои Държавно първенство за деца до 12 г. в началото юни и ежегодният международен летен лагер, който се провежда в к.к. Камчия и събира над 500 каратисти от страната и чужбина.

На снимката: (отляво надясно) Димитър Запрянов, Ели Ангелова с треньора на „Академик“ сенпай Митко Божанов и Велислав Ангелов.