• вторник, 12 април 2016
  • 93 преглеждания

ЗЛАТEН МЕДАЛ ЗА КАРАТЕ КЛУБ „АКАДЕМИК“ (СВИЩОВ) ОТ НАЦИОНАЛНА КУПА „ОЯМА“

Състезателят на „Академик“ (Свищов) Георги Кулчев завоюва златен медал и заслужи шампионска титла на тазгодишното издание на Националното първенство по карате Киокушин за Купа „Ояма”. Първенството се проведе на 09,04,2016 г. в град Нови пазар.
В двубоите в дисциплината кумите участваха над 160 състезатели във възрастовите групи до 10 и до 12 години от 20 клуба на Българска карате киокушин федерация (БККФ).
Свищовският карате клуб „Академик“ участва с четирима бойци, които се впуснаха в двубоите за престижните отличия в най-твърдия стил карате. От тях Георги Кулчев се представи отлично, като убедително победи всички опоненти, които се изправиха срещу него макар и да бяха по-опитни бойци.

Въпреки че битките им да не бяха възнаградени с медали, на доста високо ниво се представиха и Александра Кръстева, Виктор Борисков и Любомир Любенов.
Важна задача имаше и треньора на „Академик“- сенпай Митко Божанов. Той и останалите съдии, които в турнира, трябваше да определят правилния победител и да гарантира честен двубой по време на състезанието.