• понеделник, 08 август 2011
  • 131 преглеждания

Юношите на „Стяуа” (Букурещ) спечелиха осмото издание на футболния турнир „Юлиян Манзаров”

Юношите на „Стяуа” (Букурещ) спечелиха осмото издание на футболния турнир „Юлиян Манзаров” в Свищов. На финала румънците биха с 3:1 връстниците си от столичния ЦСКА и отнесоха трофея в Букурещ.
Още в 6- ата минута Думитру Иринел със страхотен удар изведе тима си напред в резултата. Постепенно ЦСКА изнесе играта напред и можеше  да изравни, но Ненов два пъти пропусна от чисти позиции. В 69- ата минута Александру Станчу с красив изстрел вкара за 2:0. В самия край съперниците си размениха по едно попадение. Първо Думитро Иринел, който стана и голмайстор на турнира, посрещна една избита топка и вкара шестото си попадение в три мача за 3:0, а минута след това Александър Попов намали на 3:1.
След финала кмета на Община Свищов Станислав Благов, председателят на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново Георги Велинов и деятели връчиха отборните и индивидуалните награди. Футболистите на „Стяуа” заклужено вдигнаха над главите си купата, ЦСКА получи сребърните медали, а сборният тим на региона, играл под името „Академик”- бронзовите, както и отборната купа за спортсменство.
За най- добър вратар бе обявен Ивайло Крушарски от ЦСКА, за защитник – Мирослав Маринов от „Академик, за халф– Милош Люич от „Йединство” (Черна гора).
Индивидуален спортсмен № 1 стана Йоан Попов, голмайстор - Думитру Иринел от „Стяуа”, а за най- добър футболист бе избран Влад Чучану от „Стяуа”.
Великотърновският фенклуб на „Манчестър Юнайтед” награди с плакет за феърплей и атрактивна игра „Стяуа”.