• вторник, 12 март 2013
  • 128 преглеждания

Втора републиканска титла за Галя Иванова по самбо

Миналата събота в зала “Арена Армеец” в София се проведе републиканско първенство по самбо за юноши и девойки старша възраст. Свищовското момиче от СК ЦСКА Галя Иванова стана републиканска шампионка, като извоюва златния медал след четири поредни победи над съперничките си, за да се изправи на финала срещу европейската шампионка от “Ставен” (Сливен) Бетина Темелкова и я победи убедително. В неделя Галя завоюва и сребърния медал по самбо за жени до 23 години. Само за 2 седмици тя спечели две републикански титли - при жените и девойките старша възраст и два сребърни медала за жени до 23 г. по самбо и на републиканското първенство по сумо. Утре - 9 март на Галя й предстои републиканско първенство по джудо за жени до 23-годишна възраст. С добрите си резултати тя привлече вниманието на треньора на националния отбор по самбо за жени и си заслужи мястото в представителния отбор на страната ни. В момента Галя е на подготвителен лагер в Белмекен и тренира усилено за европейското първенство по самбо в началото на месец май в Италия.