• понеделник, 15 май 2023
  • 617 преглеждания

В Свищов се проведе Първи детски футболен турнир за „Купа НОВЕ“

От 12 до 14 май в Свищов се проведе Първи детски футболен турнир за „Купа НОВЕ“.

Спортното събитие, което е във формат – 7, за деца набор 2014 година, се проведе по инициатива на Футболен клуб „НОВЕ“, който бе и основен организатор на спортното събитие. В първото издание на турнира взеха участие следните 8 отбора: ЛАТО – Свищов; ЛЕВСКИ – София; ЛУДОГОРЕЦ – Разград; V&R Academy – София; ЦСКА – София; АТЛЕТИК – Несебър; БЕРОЕ – Стара Загора; и БОЛЯРЧЕТА – Велико Търново.

Футболните срещи преминаха доста динамично и бяха изпълнени с много емоции, а за определянето на индивидуалните награди бе учредена комисия в състав: Валери Николов – дългогодишен спортен деятел, понастоящем зам.-председател на Общински съвет Свищов; Анатоли Дончев – делегат на турнира, дългогодишен професионален съдия; и Ангел Ангелов – старши треньор на Футболен клуб ЛАТО.

Комисията определи кои да са носителите на индивидуалните награди, които в края на турнира те бяха отличени както следва:

- За НАЙ-ДОБЪР НАПАДАТЕЛ бе награден Кристиян Йосифов, от БЕРОЕ – Стара Загора;

- За НАЙ-ДОБЪР ЗАЩИТНИК награда получи Александър Иванов, от ФК ЛАТО – Свищов;

- За НАЙ-ДОБЪР ВРАТАР бяха отличени двама състезатели: Александър Денчев и Христо Георгиев, от ЦСКА – София;

- За НАЙ-ПОЛЕЗЕН ИГРАЧ на Турнира бе определен Павлин Златков от ФК ЛЕВСКИ – София, а на футболиста Ивайло Костов от ФК ЛАТО – Свищов, бе присъдена индивидуална награда – тениска с автограф на състезателят на ПФК ЛУДОГОРЕЦ Кирил Десподов,

Наградите на трите отбора, класирали са на призовите места, бяха връчени от кмета на Свищов д-р Генчо Генчев, който отправи своето приветствие към всички участници и организаторите на Първия детски турнир за „Купа НОВЕ“.

На ТРЕТО МЯСТО в Първия детски футболен турнир „Купа НОВЕ“ – Свищов 2023-та се класира отборът на ЦСКА – София; ВТОРОТО МЯСТО достойно беше извоювано от отбора на БЕРОЕ – Стара Загора; а ПЪРВО МЯСТО достойно спечели тимът на ЛЕВСКИ – София. Отборът победител подари на Георги Илиев, като един от собствениците на ФК ЛАТО, тениска на ЛЕВСКИ, в знак на признателност за чудесното домакинство.

Собствениците на ФК ЛАТО Георги Илиев и Илия Илиев връчиха на всички останали отбори, които не успяха да се класират в челната тройка, грамоти и медали за участието им в турнира, като не пропуснаха и Съдийската бригада от гр. Белене, която следеше за стриктното и коректно протичане на всеки мач от турнира.