• четвъртък, 31 март 2016
  • 84 преглеждания

Ученици от ПГ „Проф. д-р Асен Златаров” спечелиха трето място в регионално състезание

На 25 и 26 март 2016 г. се проведе регионален кръг на Националното състезание „Най-добър млад автомонтьор и водач на МПС” в ПГ по Механоелектротехника – гр.Троян. Участваха 9 училищни отбора от различни градове, с общо 32 ученици-състезатели от X, XI и XII клас. Участниците бяха от специалност „Автотранспортна техника” и професиите „Техник по транспортна техника”, и „Монтьор на транспортна техника”. Ръководители на училищните отбори бяха техните учители.
ПГ „Проф. д-р Асен Златаров” - Свищов бе представена от учениците Мариел Йорданов, Христо Христов, Владислав Романов и Светлин Цветанов. Учениците демонстрираха знания, практически умения и професионални компетентности, придобити при обучението на професията, за изпълнение на автомонтьорски операции и безопасно, майсторско управление на автомобила. Показаха още и формираните в процеса на обучението професионално-личностни качества – комуникативност, трудова дисциплина, етика и работа в екип. Отборът, с ръководител Тони Възланов – старши учител по професионална подготовка в гимназията, зае призовото трето място в крайното класиране. На всички победители в регионалното състезание, организаторите връчиха грамоти, купи, медали и награди.