• петък, 11 ноември 2011
  • 188 преглеждания

Свищовският клуб по карате „Алеко” с пет медала от Национална купа

Отлично се представиха нашите каратеки на Национална купа „Хасково” за деца и младша възраст. В състезанието, в което мериха сили 261 състезатели от 21 клуба от страната, ГКК “Алеко” участва с 11 състезатели в различни категории и дисциплини и завоюва 5 медала – 2 златни и 3 сребърни  което постави клуба на осмо място в класирането. Каратеките от Свищов и Белене бяха Никол Мадова, Ивелин Ангелов, Анджела Ангелова, Симон Крумов, Лорен Босилков, Радостин Арабаджиев, Мирослав Трушков, Синтия Врайкова, Радостин Рачев, Константин Заманчев и Иво Исаев. На ката Ивелин Ангелов завоюва златния медал, а Симон Крумов взе среброто при каратеките, родени 2002 г., при участието на 32 състезатели. Анджела Ангелова при младшата възраст спечели сребърния медал. “Сребро” заслужи и отборът ни по ката момчета в състав Ивелин Ангелова, Симон Крумов и Мирослав Трушков. Те се бориха достойно и надвиха участници дори и от по-горна възрастова група и стигнаха до финал, където отстъпиха с 4:1 гласа на отбора на Аякс. Иво Исаев успя да пребори конкуренцията и се прибра със златен медал по кумите, категория до 35 кг.

На снимката отляво надясно: сенсей Марин Маринов, Синтия Врайкова, Анджела Ангелова, Иво Исаев, Константин Заманчев,  Радостин Рачев и сенпай Надежда Славкова; Ивелин Ангелов, Никол Мадова и Лорен Босилков;