• сряда, 20 март 2013
  • 132 преглеждания

Свищовските каратеки отново с медали

Петима състезатели от Годжу Карате Клуб „Алеко” взеха участие в провелото се на 9 март национално първенство за старша възраст младежи и девойки в Плевен. Браян Марков, Радостин Рачев, Калоян Георгиев, Анджела Ангелова и Пламен Фердинандов се представиха блестящо и завоюваха 3 медала за свищовския карате клуб – 1 златен и 2 сребърни. Анджела Ангелова, която се състезава в дисциплината ката девойки старша възраст, преборвайки доста силна конкуренция, завоюва сребърен медал. Радостин Рачев и Браян Марков, състезавайки се при старша възраст в дисциплината кумите, категория до 63 кг., останаха  пети в крайното класиране. Калоян Георгиев, който миналата година бе шампион в дисциплината кумите до 70 кг. старша възраст, тази година също се представи блестящо и успя да защити титлата си и се завърна със златен медал. При младежите представителят на ГКК „Алеко” Пламен Фердинанов се бори за титлата на кумите, категория до 76 кг. Той игра убедително и стигна до финала, но отстъпи на противника си и спечели сребърния медал.