• вторник, 30 октомври 2012
  • 176 преглеждания

Свищовските джудисти първи в Пловдив

На 20-21.10. в гр. Пловдив се проведе международен турнир по джудо за момчета и момичета до 12 г. и  юноши и девойки младша и старша възраст. В турнира взеха участие 30 отбора с общо 561 състезатели. СК "Джудоспорт" се представи с 13 състезатели във възрастова категория до 12 годишни.  В оспорваната конкуренция, свищовските джудисти за пореден път демонстрираха класата си и приключиха турнира с 2 златни, 5 сребърни и 2 бронзови медала. Първи в своите категории станаха Миглена Райкова, категория до 52 кг и Миглена Кунчева, категория +57 кг.  Втори места заеха Грета Миронова, категория до 28кг, Невин Хасанова, категория до 48кг, Таня Стефанова, категория до 57кг, Любослав Трифонов, категория +60кг и Мартин Стефанов, категория до 50кг. Бронзови медалисти са Борислав Любенов, категория до 46кг и Христо Яков, категория +60кг.
В крайното отборно класиране при момичетата, отбора на "Джудоспорт"-Свищов се класира на първо място.