• понеделник, 03 юни 2019
  • 162 преглеждания

Силно представяне на свищовския клуб „Джудоспорт“ в международен турнир по джудо "Купа Севлиево"

На 01.06. в гр. Севлиево се проведе международен турнир по джудо "Купа Севлиево" за деца и юноши. В него взеха участие три отбора от Румъния, един от Украйна и 14 клуба от страната. За "Джудоспорт" – гр. Свищов, с треньор Севдан Златанов, се състезаваха 16 джудиста, които спечелиха 13 медала - 1 златен на Емилия Йорданова – 57 кг, 3 сребърни за Рая Савова – 27 кг, Ивайло Великов – 38 кг, Елис Мустафова - 52кг и 9 бронзови – Бедриш Фатмова - +30 кг, Симеон Ангелов – 50 кг, Данчо Митков - 36кг, Емилия Йорданова - 63кг, Марио Маринов - +66кг, Мергюл Мустафов - 42кг, Борис Георгиев - 50кг, Ибрам Николов - 55кг, Денислав Кирилов - 60кг.
В крайното отборно класиране "Джудоспорт" – гр. Свищов се класира на трето място и бе награден с "Купа Севлиево", за постигнатите високи резултати.