• четвъртък, 03 октомври 2019
  • 187 преглеждания

С три медала се завърнаха каратистите на Митко Божанов от Национално първенство по киокушин карате

На 29.09.2019 г. в гр. Велико Търново, деца на възраст между 11 и 14 години премериха сили в дисциплината кумите по време на Националното първенство по Киокушин карате.
Шестима състезатели от школата на сенпай Митко Божанов представиха град Свищов и клуб „Академик“. Трима от бойците бяха наградени с медали и грамоти след срещите.

Повод за гордост е вице шампионската титла на Галена Димитрова. Тя спечели сребърно отличие в надпреварата.

Останалите титли заслужиха Георги Николаев и Виктор Борисов. Тези състезатели бяха наградени с грамоти за трето място и донесоха по един бронзов медал за отбра.

Останалите състезатели от школата, които изучават най-твърдия стил карате, не достигнаха до почетната стълбичка. Това бяха: Ясен Тодоров, Йоан Захариев и Иван Динев.

Следващото състезание по киокушин карате е Националното първенство за деца до 10 години, което ще се проведе в Нови пазар на 13 октомври.

От месец октомври в СУ „Николай Катранов“ стартира обучението по киокушин карате. Ръководител на курсовете ще е треньорът на медалистите - сенпай Митко Божанов.