• петък, 19 септември 2014
  • 189 преглеждания

С 8 медала се завърна ПСК “Нове” от морския спортен празник в Китен

По традиция и тази есен първите дни на септември събраха на морския бряг 374 пенсионери от 27 спортни клуба от цялата страна. Те премериха сили в държавното първенство по лека атлетика, плувни спортове и петанк, организирано от Българската асоциация “Спорт за всички”. Отборът на свищовските пенсионери записаха петото си поредно участие в морския спортен празник и се завърнаха от Китен с осем медала и отборни победители по плуване. Със злато в тази дисциплина се окичи Снежка Аврамова, а Николина Обрешкова е четвърта. В бягането във вода (мъже до 73 г.) Иван Митков спечели златен медал, а Георги Спасов – бронзов. В скока от място (мъже до 73 г.) златният медал отново отиде при Иван Митков, който се класира втори при хвърляне на топка в цел. В скока от място четвърта при жените над 73 г. е Еленка Ангелова. Тя спечели бронза в бягане по пясък, а Любка Шишманова се класира пета. На финала в същата дисциплина при мъжете до 73 г. Георги Спасов завърши втори и получи сребърен медал. След оспорвана борба в играта петанк той се окичи със златния медал. Нашите пенсионери активно участваха и в организираните вечерни конкурси. Така в конкурса за най-хубави женски крака приза спечели Живка Мариянова, а представянето на Румяна Кръстева на модното ревю я подреди на второ място. Равносметката от активното летуване на ПСК “Нове” в Китен донесе на клуба отборно 44 точки и първото място заедно с клуба на Казанлък.