• петък, 02 март 2012
  • 103 преглеждания

Отново медали за нашите каратисти

Годжу карате клуб „Алеко” се завърна с 4 медала  от националното първенство по карате за жени и мъже. Състезанието се проведе на 25 февруари в Троян с участието на 95 каратеки от 20 клуба. Антонио Славков, който е на 17 години, се пребори с конкуренцията и стигна до финал на ката. Там той се изправи срещу многократния шампион Георги Михайлов и въпреки добрата си игра трябваше да се задоволи със сребърния медал. В същата категория Стефан Петков (17 г.) завоюва бронзовия медал. При жените Надежда Славкова, също на ката, след като бе елиминирана от златната медалистка, игра за бронзовия медал, но загуби и остана пета в класацията. В дисциплината отборно ката мъже дебютира новият отбор на „Алеко” в състав Стефан Петков, Антонио Славков и Верони Маринов. Доброто им представяне им спечели бронзовите медали. В дисциплината кумите завърналият се в редиците на свищовския клуб Тихомир Тодоров след едногодишно отсъствие от състезания по карате показа изключителни технически и тактически умения и стана шампион в категория над 84 кг.