• понеделник, 23 февруари 2015
  • 125 преглеждания

Отборът на “Комита” отново е шампион на общината по футбол на малки врати

В него тази година участваха 10 отбора, които в предварителните групи предложиха на зрителите динамична игра. В оспорваната среща за 3-4 места отборът на ППОК “Изгрев 93“ с. Царевец се наложи над тима на “Левски“ с. Караманово с резултат 3:2.
Много динамика и драматизъм предвид паданията, за щастие без контузии, зрителите видяха във финалния мач за 1-2 място. Отборът на “Комита“ победи убедително с 5:2 отбора на ФК “Изгрев-93“ с. Царевец и стана за трета поредна година общински шампион в надпреварата по футбол на малки врати. През второто полувреме на финалния мач играта бе много динамична и оспорвана. За броени минути паднаха 3 гола и резултатът от първото полувреме (1:0) се промени на 3:1. Във финалния мач съдията Анатоли Дончев даде 2 жълти картона и спря за броени минути играта, за да може дежурният фелдшер да окаже лека медицинска помощ на двама футболисти.
Крайното класиране на финалната четворка е: “Комита“, ФК “Изгрев-93“ с. Царевец, ППОК “Изгрев 93“ с. Царевец и “Левски“ с. Караманово. Освен купи, класираните на първите четири места отбори получиха и парични премии, като за победителя наградата бе 200 лв. На футболистите от първите три отбора бяха връчени и съответстващите на класацията им златни, сребърни и бронзови медали. Приза за най-добър вратар получи Бранимир Бончев от отбора на “Левски“ - с. Караманово, защитник – Иван Ганев –“ Комита”, коректен – Милен Иванов – “Изгрев 93”, гол-майстор – Ивайло Данаилов – 10 гола, ППОК “Изгрев 93”, най-добър на терена – Стефан Трайков – Караманово, най-добър съдия – Даниел Генчев. Отборните и индивидуалните награди бяха връчени от зам.- кмета Пламен Александров.
Отбори и зрители изразиха недоволство от съдийския състав, както и от факта, че в отбора на “Комита” има действащи футболисти на “Академик”. Последното възражение организаторите на турнира не приеха, тъй като това положение би било избегнато, ако още на техническата конференция е поставено условието в турнира да не бъдат допускани действащи футболисти, коментира доайенът на спортните деятели и коментатор на турнира Николай Константинов.
Организатори на турнира и в 54-тото му издание е общинското звено “МФСБ”, с ръководител Марио Якимов, а наградният фонд бе осигурен от Община Свищов.