• сряда, 10 февруари 2016
  • 82 преглеждания

Нови спортни успехи за СОУ „Димитър Благоев“

Ученичка от СОУ „Димитър Благоев“ се класира на VI-то място на национално ниво по тенис на маса. Звезделина Кънчева е ученичка от VI в клас. Тренира в Спортен клуб „Свилоза“ с треньор Мирослава Колева. В националната надпревара тя зае VI-то място във възрастова група до 12 години. Като състезател по тенис на маса, Звезделина е класирана и сред 10-те най-добри спортисти на Община Свищов за 2015 година. Другите спортни успехи за СОУ „Димитър Благоев“ са от Държавен шампионат по самбо за кадети и кадетки (до 16 години), който се проведе в град Пазарджик. Училище  „Димитър Благоев“ се включи с двама състезатели, които завоюваха два медала. Владимир Атанасов от  VIII а клас  се завърна със сребърен медал и Миглена Райкова от VIII б клас спечели бронзов медал. Децата са възпитаници на Севдан Златанов – учител в СОУ „Димитър Благоев“ и старши треньор на СК „Джудоспорт“.