Международен танцов фестивал организира ДТГ
Международен танцов фестивал "Танцувай с нас" организираха учителите и учениците от ДТГ "Димитър Хадживасилев" на 16 май. Събитието бе в чест на 125-та годишнина от създаването на гимназията и се проведе на откритата сцена в парк "Калето".
Фестивалът бе открит с изпълнение на децата от ЦДГ "Радост", които бяха специални гости на танцовата проява.
В програмата участваха танцьори от Школата по изкуствата при ПБЧ "Еленка и Кирил Д. Аврамови" с хореограф Надя Йорданова, Хип-хоп формация "Адиктив" към Школата, танцова група към СОУ "Цветан Радославов" с художествен ръководител Надя Йорданова, мажоретен състав от ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" в село Българско Сливово с художествен ръководител Сашка Илиева, танцова формация от Езиковата гимназия в град Плевен, танцова група от националното училище "Мирча Брашич" в румънския град Констанца и танцовата група на домакините - "ДТГ-данс" с ръководител Татяна Тропчева.
Фестивалът нямаше състезателен характер и накрая всички получиха плакети и грамоти за участие. Въпреки това обаче бе определно четиричленно жури в състав: председател директорът на ДТГ – Румяна Иванова, и членове: инж. Христо Димов – председател на фондация "Димитър Хадживасилев", Антон Георгиев – управител на телевизия "Видеосат" и Асен Боянов – главен секретар на Стопанска камара – Свищов, което имаше за задача да определи "Мис и Мистър Фестивал".
Така на финала за "Мис и Мистър Фестивал" журито обяви възпитаниците на ДТГ "Димитър Хадживасилев" Моника Енева и Георги Няголов, а Фестивалът бе закрит с изпълнение на ДЮТА "Огнени ритми" с художествен ръководител Стефан Костадинов.