• понеделник, 05 юни 2023
  • 246 преглеждания

Медалисти и единствени представители на България от СУ "Димитър Благоев" - гр. Свищов в Международно състезание по джудо в Букурещ

От 02 до 04.2023 г. в гр. Букурещ се проведе международният турнир по джудо за младежи „Bucharest International Tournament Junior“. В него взеха участие отбори от Молдова, Украйна, Сърбия, Турция, Румъния и СК „Джудоспорт“ - Свищов, като единствени представители на България. От СУ „Димитър Благоев“ се състезаваха Марио Маринов и Йордан Иванов от 12 В клас. Отлично в своята категория (до 90 кг) се представи Йордан Иванов, който спечели бронзов медал и се класира на трето място в турнира. Марио Маринов в категорията си до 81 кг. се класира на седмо място, като много малко не му достигна за участие в битката за медали.

Поздравления, момчета! Като единствени представители на България, вие сте гордост не само за училището ни и за СК „Джудоспорт“, но и за цялата страна! Бъдете здрави и все така упорити!