• петък, 22 юни 2012
  • 158 преглеждания

Константин Ангелов е шампион по Киокушин карате за купа “Ояма”

На 16 юни в Нови пазар се проведе ежегодната надпревара по карате Киокушин за купа „Ояма“. В кумите двубоите се впуснаха над 230 участници от 20 клуба от България. Свищовският клуб „Академик“ участва в турнира с петима състезатели. При децата до 10 г. Симеон Бойчев убедително спечели първата си среща, но заедно със Самуил Симеонов - състезател на клуба във възрастова група до 12 г., не успяха да спечелят отличие. Причина за това беше, че в техните категории броят на претендентите за първите три места беше най-голям. По време на това състезание Яна Гецова направи своя дебют като състезателка в Киокушин карате, което й донесе трето място при момичетата до 12-годишна възраст.
Константин Ангелов - един от най-перспективните състезатели на клуба, стана шампион при юношите мл. възраст (до 16 години) в категория до 65 кг. Той победи първия си опонент – състезател на „Киокушин“ (Левски) с ипон. В следващия двубой с Габриел Иванов – значително по-опитен състезател от клуб „Киокушин“ (Габрово), спечели след продължение на редовното време. На финала съперникът му от „Катан“ (В.Търново) също положи доста усилия, за да стигне до победата, но Константин водеше в боя.
Александър Христов стигна до полуфиналния кръг на състезанието при юношите ст. възраст в кат. до 75 кг., като зае трето място в категорията. В тази битка той се изправи срещу национален състезател при юношите от клуба домакин „Ояма“ (Нови пазар). Двамата направиха равностоен двубой, който доведе до продължение на редовното време. Победител стана опонентът на Александър със съдийско решение..