• понеделник, 03 декември 2012
  • 210 преглеждания

Карате клуб „Академик“ с четири медала за студентите и три за децата от национална купа „Шумен“

Карате клуб „Академик“  с четири медала за студентите и три за децата  от национална купа „Шумен“

По време на проведения на 1.12.2012 г. в град Шумен Национален турнир по киокушин карате свищовският клуб „Академик“ участва с 15 състезатели, от които 10 бяха студенти (редовно обучение) в СА „Д. А. Ценов“, а останалите петима състезатели представиха град Свищов в битките при децата. В турнира имаше и международно участие на състезатели от Сърбия.

Студентският отбор успя да извоюва четири отличия в най-твърдия стил карате. При мъжете и жените битките са много тежки и оспорвани, а това прави постиженията в тази възрастова група изключително значими.
Емил Кръстев (студент по редовна магистърска програма „Финансов мениджмънт“) стана шампион при мъжете в ктегорията до 70 кг., побеждавайки убедително своите опоненти.
Трето място в същата категория спечели Анатоли Лозанов (четвърти курс спец. Финанси). Жребият изправи двамата съотборници един срещу друг в полу-финалния кръг на състезанието. Анатоли показа изключително технична игра в боевете. В категорията участваха общо 9 състезатели.

Голям успех постигнаха и студентките състезателки при жените в националната надпревара. Те бяха изправени пред предизвикателството да се състезават в абсолютна категория, при която се допуска голяма разлика в личното тегло на състезателите. След като победиха в предварителните боеве, две от състезателките на клуб „Академик“ (Свищов) също се срещнаха в полу-финалния кръг на надпреварата. Това бяха Цветелина Недкова (четвърти курс спец. Икономика на търговията) и Михаела Линкова (първи курс спец. "Бизнес информатика"). Цветелина спечели в битката след продължение на редовното време. Така Михаела Линкова – една от най-леките състезателки в абсолютната категория, спечели бронзов медал. Цветелина Недкова се класира втора измежду седемте участнички в категорията.
При децата с медали и грамоти бяха наградени боевете на трима състезатели.
Елеонора Генчева с първото си участие в състезание спечели сребърен медал  (2-ро място) при момичетата до 10 г. Илиян Борисов спечели 3-то място при момчетата до 14 г. Най-малката състезателка на СКК „Академик“ (Свищов) Ели Ангелова (момичета до 8 г.)