• понеделник, 25 ноември 2013
  • 173 преглеждания

КАРАТЕ КЛУБ „АКАДЕМИК“ С ЧЕТИРИ МЕДАЛА

По време на проведения на 23.11.2013 г. в град Шумен Национален турнир по киокушин карате град Свищов и СА „Д. А. Ценов“ бяха представени от седем състезатели. В турнира имаше и международно участие на състезатели от Сърбия.
Студентският отбор успя да извоюва четири отличия в най-твърдия стил карате. При мъжете и жените битките са много тежки и оспорвани, а това прави постиженията в тази възрастова група изключително значими.
Анатоли Лозанов (редовно Магистърско обучение Счетоводство и одит в не финансовите предприятия) заслужи шампионската титла при мъжете в категорията до 70 кг., след като победи убедително своите опоненти.
Вице шампион в същата категория стана Емил Кръстев (дипломиран възпитаник на Академията от специалност „Финанси“). Двамата съотборници се изправиха един срещу друг на финала на състезанието.
Голям успех постигнаха и студентките, от Стопанска Академия състезателки при жените в националната надпревара. По време на полу-финалния кръг жребият срещна Искра Бонева (първи курс МИО) и Цветелина Недкова (редовно Магистърско обучение – Мениджмънт на търговската дейност). Цветелина спечели битката в редовното време на двубоя. Така Искра Бонева приключи участието си и спечели бронзов медал в категорията, а Цветелина Недкова се класира втора след финалния двубой.
Александър Христов – юноши старша възраст, се завърна в Свищов с бронзово отличие от категорията над 75 кг.
Велислав Ангелов спечели 3-то място при момчетата до 12 г. Най-малката състезателка на СКК „Академик“ (Свищов) Ели Ангелова (момичета до 8 г.) също спечели сребърен медал - 2-ро място.

С медали и грамоти бяха наградени боевете на всички състезатели на състезатели, които се подготвяха за състезанието в крайдунавският град.