• 154 преглеждания

Галя Иванова е републиканска шампионка по самбо за жени

Галя Иванова е републиканска
шампионка по самбо за жени

Миналата неделя в зала “Локомотив” в София се проведе държавният личен шампионат по самбо за мъже и жени.  В препълнената зала участваха най-изявените състезатели на страната ни по самбо и други бойни спортове. Най-малката състезателка при жените - 17-годишната свищовлийка Галя Иванова от СК “ЦСКА”, спечели златния медал в кат. до 52 кг. Тя постигна важни победи над далеч по-опитни и на възраст със 7-8 години по-големи от нея спортистки. По пътя към първото място Галя преодоля състезателките на “Кракра” (Перник), “Кокодан” (Пазарджик) и “Илинден” (София). На финала тя победи медалистката от европейски и световни първенства, представителката на България в турнира “Освобождение” Магдалена Върбанова и стана републиканска шампионка. Към многобройните си титли в края на миналата година тя прибави и участие на световното първенство по самбо, където се представи повече от достойно.