• петък, 14 октомври 2011
  • 167 преглеждания

Джудистите от Свищов отново зарадваха почитателите си

Традиционния международен турнир по джудо „Янко Димов” и тази година се проведе в началото на месец октомври, съобщи треньорът на „Джудоспорт” Свищов Севдан Златанов. Турнирът на 8 октоврмви е бил за момчета до 11-годишна възраст и за момичета до 13 години, както и за юноши и девойки старша възраст. Участие в него взеха 19 клуба от страната и 4 от чужбина – Сърбия, Румъния, Македония и Русия, каза още Златанов, като уточни, че за „Джудоспорт” са играли 13 състезатели, донесли на отбора 8 медала. Със злато се е завърнала Невин   Хасанова – категория до 42 килограма, а със сребърни медали Павел Златков – 27 кг, Любослав Трифонов – 63 кг и Мартин Пламенов – 42 кг. Последният въпреки сериозната травма, с която е играл е показал завидна мобилизация и вола да победи противниците, не скрива похвалите си треньорът на свищовските джудисти.
         Бронзови медали са донесли Грета Миронова – 27 кг, Димитър Радков – 36 кг, Христо Яков – 63 кг и Миглена Райкова – 46 кг. За бронзови медали са играли и Иво Георгиев, Кристиян Варамезов и Исмаил Юсеинов, но те са загубили срещите си.
         „В състезанието взе участие и Галя Иванова – бивша състезателна на „Джудоспорт”, в момента играеща в ЦСКА, която  спечели два златни медала при девойките старша възраст и при девойките до 20 килограма, като  надигра във финалната си среща балканската шампионка в нейната категория от Сърбия”, похвали възпитаничката си Севдан Златанов.