• понеделник, 03 юни 2024
  • 117 преглеждания

Детският отбор на „Локомотив“ триумфира с Купата на кмета на Свищов

На Деня на детето – 1 юни в Свищов се проведе традиционният футболен турнир под патронажа на кмета Генчо Генчев. В тазгодишната надпревара участие взеха осем отбора (набор 2013-2015 година), които играха във формат Футбол 7, разделени в две групи.

Около 9 часа сутринта кметът на Свищов Генчо Генчев даде старт на турнира, като преди това приветства всички присъстващи и поздрави децата по случай техния празник.

На финала футболистите на „Локомотив“ (Горна Оряховица) се наложиха над „Академик“ (Свищов) с 5:0, което ги изведе на първо място, след като бяха спечелили всичките си срещи в предварителната група. Втори съответно останаха домакините от „Академик“, а третото място в турнира зае „Спартак“ (Плевен).

Голмайстор в детското първенство стана нападателят на „Локомотив“ Мартин Иванов, а Валери Панайотов бе избран за най-добър вратар на турнира. За най-полезен състезател бе отличен Иван Ангелов от “Академик”, а индивидуалната награда за най-етичен футболист спечели играч на “Спартак” (Плевен).