• понеделник, 22 април 2013
  • 158 преглеждания

„Чавдар” (Етрополе) спечели златните медали в десетия футболен турнир „Юлиян Манзаров”

В сряда вечерта стана известен победителят в десетия международен юношески футболен турнир “Юлиян Манзаров”, който се проведе от 13 до 17 април. Това е отборът на “Чавдар” (Етрополе), който на финала победи „Единство” (Биело поле, Черна гора) с 4:3 след изпълнение на дузпи (в редовното време 0:0). В груповата фаза преди това „Чавдар” победи “Стяуа” (Букурещ) с 1:0 и направи равен 0:0 с “Лудогорец” (Разград), а “Единство” постигна две победи над ЦСКА с 1:0 и над “Ботев” Пловдив) с 4:0. В двубой за 5-6 място “Ботев”  се наложи с 2:0 над “Лудогорец”, а в среща за 3-4 място ЦСКА постигна успех с 3:1 над ”Стяуа”. Златните медали и купата “Юлиян Манзаров” бяха връчени на юношите на „Чавдар” от футболната легенда Христо Стоичков, който бе посрещнат на стадион „Академик” с бурни овации. Проф.д-р Величко Адамов, ректор на СА „Д.А.Ценов”, връчи сребърните отличия на отбора на „Единство”, а бронзовите отличия тимът на ЦСКА получи от Николае Миркович, секретар на румънския парламент. С приза за най-добър вратар на турнира бе удостоен Мартин Методиев („Чавдар”), за най-добър защитник – Георге Алин („Стяуа”), за най-добър полузащитник – Димитър Маймунков (ЦСКА), за голмайстор – Милан Грандов („Единство”), за най-добър състезател – Харис Махмутович („Единство”), за спортсмен №1 – Едиз Гюрсес („Лудогорец”). Отборната купа за спорсменство заслужи „Ботев” (Пловдив). Специалната награда на фенклуба на „Манчестър Юнайтед” в България получи Антони Иванов („Лудогорец”). Специално отличие получиха и съдиите, ръководили финалната среща. Индивидуалните награди бяха връчени от  Георги Манзаров, председател на фондация „Ангели от Лим”, Радован Обранович, депутат в парламента на Черна гора, Георги Велинов, председател на ЗС на БФС, Венцислав Танев, пом-ректор на СА „Д.А.Ценов”, Н. пр. Георги Наков, консул на България в Тимишоара, и Ганчо Ламбев, председател на ФК „Изгрев-93” (с.Царевец). Георги Велинов връчи от името на президента на БФС възпоменателен плакет на фондация „Ангели от Лим”, която заедно с Община Свищов и СА „Д.А. Ценов” е съорганизатор на турнира. Сред официалните гости на голямото  футболно събитие бяха Станислав Благов, кмет на Община Свищов, и председателят на Общинския съвет Светлана Георгиева.