• петък, 30 ноември 2012
  • 195 преглеждания

„Академик” не успя да сътвори сензация срещу елитния „Берое”

“Берое” не допусна изненада срещу “Академик” (Свищов) и продължи напред за Купата на България след втора победа, този път в Свищов с 3:1. Така с общ резултат 4:1 старозагорци са на 1/8-финал. На стадиона присъстваха повече от 1200 привърженици на свищовския отбор и около стотина привърженици на старозагорци. Двубоят, който се игра миналия петък при отлична организация от страна на домакините, бе наблюдаван и от кмета на община Свищов Станислав Благов в компанията на бившия президент на Професионалната футболна лига и бивш футболист на „Академик” Валентин Михов, почетен гражданин на Свищов. “Студентите” направиха всичко според силите си да се представят достойно и се бориха мъжки, но все пак разликата в класите бе очевидна. Представителят на елитната ни дивизия започна по-силно мача и още в началото не остави съмнения, че ще е победител. Беройци откриха резултата в 12-ата минута чрез бразилеца Жоао де Салеш. След това попадение Педро Еуженио и Антонио Ливраменто пропуснаха възможности да удвоят преднината на тима си. Въпреки това “Берое” стигна до втори гол още преди почивката. Негов автор беше Давид Каядо. В 40-ата минута авторът на първото попадение Жоао де Салеш намери португалеца на изгодна позиция в наказателното поле и той с прецизен удар не сбърка за 2:0.  През втората част положенията намаляха, но най-активен отново беше бразилецът Де Салеш. Гол на Родолфо Хълк пък беше отменен заради засада в 69-ата минута. В 75-ата минута удар с глава на Хълк срещна гредата, топката се върна в Де Салеш и той не сбърка за 3:0.  Домакините все пак стигнаха до почетно попадение, дело на Добри Петров в 87-ата минута. Той стреля неспасяемо и направи по-поносима загубата на домакините.