• петък, 01 ноември 2013
  • 223 преглеждания

8 медала за най-малките каратеки на ГКК „Алеко“

На 26 и 27 октомври в Хасково се проведе Националната купа по карате за деца и младша възраст. Годжу карате клуб „Алеко“ взе участие с 15 състезатели и завоюва 8 медала – 3 златни, 1 сребърен и 4 бронзови. В първенството се състезаваха 223 каратеки от 23 клуба от страната. Ивелин Ангелов стана абсолютен шампион, след като завоюва 2 златни медала в две различни дисциплини – златен медал на кумите, кат. -40 кг и златен медал на ката индивидуално. Имаме още един шампион в лицето на Кристина Цветанова, която успя да стигне до финала в дисциплината ката индивидуално и да спечели златния медал. Светлин Василев стана вицешампион в дисциплината кумите, категория до 37 кг., а Симона Босилкова и Мирослав Трушков се завърнаха с бронзови отличия от първенството. ГКК „Алеко“ се завърна и с още две бронзови отличия, спечелени в дисциплината отборно ката момичета и момчета.