• петък, 18 ноември 2011
  • 162 преглеждания

14 медала за ГКК “Алеко” от фестивал по бойни спортове

На 12 и 13 ноември в зала “Универсиада” в столицата
се проведе IX национален будо фестивал „Млади приятели на полицията” с участието на 268 състезателя от 22 клуба по карате. Отделно бяха проведени срещи по Таекуондо, джу-джицу и демострации на полицейска лична защита. Годжу карате клуб „Алеко” участва с 18 каратеки – от Свищов: Верони Маринов, Тихомир Тодоров, Стефан Петков, Антонио Славков, Калоян Георгиев, Симеон Парашкевов, Радостин Рачев, Браян Марков, Константин Заманчев, Андреа Николаева, Виктор Дрешански и Мартин Златев; от Белене: Анджела Ангелова, Ивелин Ангелов, Симон Крумов, Мирослав Трушков, Лорен Босилков и Радостин Арабаджиев. Първия ден мериха сили каратеки, родени между 2004 и 1996 г. От нашия клуб Ивелин Ангелов се завърна със златен медал, а Симон Крумов – с бронзов медал на макевара. В дисциплината ката нашите момчета спечелиха всички медали - Ивелин Ангелов завоюва златото, сребърния медал бе за Симон Крумов, а двата бронзови отидоха при Лорен Босилков и Мирослав Трушков. Отново перфектната им игра ги отведе до медалите, надигравайки 20 състезатели. Отново на ката Анджела Ангелова игра на финал, но отстъпи на състезателка от София и взе сребърния медал. При по-големите, на кумите, се представиха отлично Константин, Калоян и Симеон. Борейки се достойно, те завоюваха бронзови медали в техните категории.
На следващия ден се състезаваха младежи и девойки, мъже и жени. На кумите Верони Маринов при мъжете и Стефан Петков при младежите спечелиха златните мадали. Антонио Славков се представи отлично и грабна златото при ката. Общо Годжу карате клуб „Алеко” се завърна с 5 златни, 3 сребърни и 6 бронзови медала. Това е един успешен завършек на състезателния сезон за тази година. Пожелаваме на каратеките още много медали и успешни представяния и на състезанията през следващата календарна година.

На снимката отляво надясно: Мирослав Трушков, Лорен Босилков, Ивелин Ангелов и Симон Крумов заедно със сенпай Надежда Славкова и организатора на турнира Тони Петров

Надежда СЛАВКОВА, секретар на ГКК „Алеко”