Свищов - Вашето мнение Община Свищов - Сигнали за корупция Туризъм в Свищов

ПРИКЛЮЧИ КОНКУРСЪТ „БАБА МАРТА 2021“ НА ОБЩИНА СВИЩОВ

ПРИКЛЮЧИ КОНКУРСЪТ „БАБА МАРТА 2021“ НА ОБЩИНА СВИЩОВ
Добавена на: 2021-03-02 08:13:19

ПРИКЛЮЧИ КОНКУРСЪТ „БАБА МАРТА 2021“ НА ОБЩИНА СВИЩОВ
ПРИКЛЮЧИ КОНКУРСЪТ „БАБА МАРТА 2021“ НА ОБЩИНА СВИЩОВ
ПРИКЛЮЧИ КОНКУРСЪТ „БАБА МАРТА 2021“ НА ОБЩИНА СВИЩОВ
ПРИКЛЮЧИ КОНКУРСЪТ „БАБА МАРТА 2021“ НА ОБЩИНА СВИЩОВ
ПРИКЛЮЧИ КОНКУРСЪТ „БАБА МАРТА 2021“ НА ОБЩИНА СВИЩОВ

За поредна година Община Свищов проведе конкурса за мартеници, мартенски пана и рисунки на тема „Баба Марта“. Конкурсът вече се утвърди като част от мероприятията, които се случват в Свищов в началото на годината. В него се включват участници от цялата община – детски градини, училища, читалища, кръжоци, школи по приложни изкуства и др. Радващото е, че все повече стават предложенията от други области на страната, което превръща конкурса в национален.
Тази година участие взеха над 200 произведения от Свищов и общината, но и от Шумен, Ямбол, София, Плевен, Елин Пелин и др. Оценяването се извърши по регламент в три направления - „мартеница“, „мартенско пано“ и „рисунка“ и в четири възрастови групи. Всички произведения на участниците са подредени в изложба, представена в Художествена галерия „Николай Павлович“ в Свищов. Изложбата може да се посети от 2 до 8 март при спазване на противоепидемичните мерки. Официалното награждаване няма да се състои, поради епидемичната обстановка. Организаторите ще се свържат с наградените, за да уточнят начина, по който ще получат наградите си.
Ето и наградите:
 
СПЕЦИАЛНА НАГРАДА НА КМЕТА НА ОБЩИНА СВИЩОВ
ДГ „Слънчо“ гр. Свищов
 

КАТЕГОРИЯ „РИСУНКА“
 
I ВЪЗРАСТОВА ГРУПА (3-6 )
 
I място
ДГ „Радост“ село Царевец, изнесена група с. Алеково
ДГ „Валентина“ гр. Ямбол

II място
Анита Андреева Марчева – 6 години, група „Мини и Мики маус“ при ДГ „Слънчо“ гр. Свищов

III място
ДГ „Славейче“ с. Лесново, община Елин Пелин

Поощрителна награда
Дарина Фердинандова – 6 години, ДГ „Зорница“ с. Ореш

II ВЪЗРАСТОВА ГРУПА (7-11)
 
I място
Елена Георгиева Габровска – 11 години, V „б“ клас при СУ „Николай Катранов“ гр. Свищов

II място
Вилислава Кирилова Петрова – 8 години, Кръжок „Трудолюбие“ към НЧ „Слънце – 1925“ с. Алеково

III място
Галена П. Георгиева – 4 клас при ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Овча могила

III ВЪЗРАСТОВА ГРУПА (12-15)
 
I място
Йорданка Б. Генева – 7 клас при ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Овча могила

II място
Леа Ганева – 14 години, СУ „Николай Катранов“ гр. Свищов

III място
Не се присъжда
 

IV ВЪЗРАСТОВА ГРУПА (16-18)
 
I място
Божидар Бойков Атанасов – 17 години, Дневен център за деца с увреждания гр. Свищов

II място
Ивона Петкова Асенова – 16 години, Кръжок „Трудолюбие“ при НЧ „Слънце – 1925“ с. Алеково

III място
Преслава Руменова Кожухарова – 18 години, ПДТГ „Димитър Хадживасилев“ гр. Свищов
 

КАТЕГОРИЯ „МАРТЕНИЦА“
 
I ВЪЗРАСТОВА ГРУПА (3-6)
 
I място
ДГ „Радост“ село Царевец, изнесена група с. Алеково
Група „Детелина“, ДГ „Чиполино“ гр. Свищов

II място
ЦСОП „Проф. дпн Георги Ангушев“ гр. София
Никол-Катрин Красимирова Каравелова – II група при ДГ „Слънчо“ гр. Свищов

III място
Данай Мирославов Цветанов – 4 години и Ферай Хасан – 6 години, ДГ „Калина Малина“ гр. Свищов
Дарина Фердинандова – 6 години, ДГ „Зорница“ с. Ореш

II ВЪЗРАСТОВА ГРУПА (7-11)
 
I място
Стефан Ивайлов Данаилов – III „в“ клас при СУ „Димитър Благоев“ гр. Свищов

II място
Иван Чергаров – 10 години, Център за обществена подкрепа гр. Свищов
Денис Илиев – 8 години, Център за обществена подкрепа гр. Свищов

III място
Габриела Иванова Иванова – 7 години, I „а“ клас при СУ „Цветан Радославов“ гр. Свищов
Елиза Върбанова Илиева – 9 години, Дневен център за деца с увреждания гр. Свищов

Поощрителна награда
Виктория Мирославова Симеонова – 7 години, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Морава

III ВЪЗРАСТОВА ГРУПА (12-15)
 
I място
Христина Петрова Кирякова – 12 години, Дневен център за деца с увреждания гр. Свищов

II място
Илиян Анатолиев Илиев – 9 клас, СУ „Димитър Благоев“ гр. Свищов

III място
Даяна Светославова Димитрова – 13 години, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Морава

IV ВЪЗРАСТОВА ГРУПА (16-18)
Не се присъжда
 
 
КАТЕГОРИЯ „ПАНО“
 
I ВЪЗРАСТОВА ГРУПА (3-6)
 
I място
II група „Звездички“ при ДГ „Васил Левски“ гр. Свищов
Виктория Бориславова Илиева – IV група ДГ „Слънчо“ гр. Свищов

II място
Никола Павлов - III „б“ група „Слънчице“ при ДГ „Радост“

III място
Група „Слънчице“ при ДГ „Слънчо“ гр. Свищов
ДГ „Радост“ с. Царевец – изнесена група с. Алеково
III група „Лъвчета“ при ДГ „Васил Левски“ гр. Свищов

Поощрителна награда
Тунай Мезбурев Чакмаков – 5 години, Дневен център за деца с увреждания гр. Свищов
Рая Росенова Рачева – 6 години и Ферай Хасан – 6 години, ДГ „Калина Малина“
ДГ „Радост“ с. Царевец, изнесена група с. Хаджидимитрово
 

II ВЪЗРАСТОВА ГРУПА (7-11)
 
I място
Станислава Ангелова Тодорова – 8 години, II „а“ клас при СУ „Цветан Радославов“ гр. Свищов

II място
Мелани Дончева – I „а“ клас при СУ „Димитър Благоев“ гр. Свищов
Кристияна Красенова Захариева – 7 години, I-во СУ „Св. Седмочисленици“ гр. Търговище

III място
Владислав Маринов – 10 години, III „а“ клас при СУ „Цветан Радославов“ гр. Свищов
София Евгениева Георгиева – 11 години, Дневен център за деца с увреждания гр. Свищов

Поощрителна награда
Александра Анатолиева Александрова – 10 години, IV „в“ клас при СУ „Николай Катранов“ гр. Свищов
Работилница „Сръчни ръце“ при ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Овча могила
Мартин Георгиев Янков – 9 години, II клас при ОУ „Филип Сакелариевич“ гр. Свищов

III и IV ВЪЗРАСТОВА ГРУПА (12-15/16-18)
Не се присъжда
 

Свищов в снимки

Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов

Знаете ли че ...

Свищов е от последните завоювани градове

Свищов е измежду последните български селища, които биват завоювани от отоманците...
Научете повече»


Дарителска Кампания