Свищов - Вашето мнение Община Свищов - Сигнали за корупция Туризъм в Свищов

Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта

Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта
Добавена на: 2020-03-04 16:39:27

Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта
Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта
Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта
Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта
Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта
Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта
Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта
Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта
Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта
Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта

И тази година журито бе затруднено да избере най-добрите, сред изключително интересните творби на участниците в трите категории

Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта. Инициативата на отдел „Образование“ и дирекция „Култура и културно наследство“ за пореден път събра малки и големи, за да награди най-добре представилите се в петото издание на творческото състезание.
Церемонията по награждаването са състоя в ХГ „Николай Павлович“ и Зала 1 на община Свищов, а големият брой присъстващи красноречиво показа засиления интерес към инициативата. Петя Стойнева от отдел “Образование” разказа за традициите и обичаите свързани с празника и сподели, че конкурсът придобива все по-голяма популярност извън пределите на Общината. Тя сподели още, че и тази година журито е било затруднено да избере най-добрите, сред изключително интересните творби на участниците в трите категории.
Наградите на победителите бяха връчени от зам.-кмета д-р Анелия Димитрова, директора на дирекция „Култура и културно наследство“ Росен Маринов, гл. експерт „Култура“ Таня Ликова, началникът на отдел “Образование”  Румяна Кузева и ръководителя на общинска служба „Социални дейности“ Анелия Димитрова.
За веселото настроение в празничния ден допринесоха децата от ДГ „Радост“, които изпяха песнички за Баба Марта и пролетта, а децата от социалните центрове в Общината поднесоха кошница с ръчно изработени мартеници на организаторите на конкурса.

Отличените участници, в категориите: рисунка, оригинална мартеница и/или мартенско пано, получиха своите награди както следва:
 
КАТЕГОРИЯ МАРТЕНИЦА
 
ПЪРВА ГРУПА
ПЪРВО МЯСТО: Робърт Джуниър Робърт Макнийл ДГ“Радост“,група „Детелини
 
ВТОРО МЯСТО: Станислава Свиленова Александрова ДГ „Зорница“,с.Ореш
 
ТРЕТО МЯСТО:
Детска градина „Радост“-с.Царевец, изнесена група- с.Алеково
 
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:
ПЪРВО МЯСТО:
Ивайла Ивайлова Първанова
ОУ „Св.св. Кирил и Методий“, с.Морава
 
ВТОРО МЯСТО:
Цветелина Василева
СУ“Николай Катранов“
 
Деница Банкова
ДНЕВЕН ЦЕНТЪР ЗА ДЕЦА С УВРЕЖДАНИЯ- ГР.СВИЩОВ
 
ТРЕТО МЯСТО:
Александър Божанов
СУ“Димитър Благоев“
 
ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:
ПЪРВО МЯСТО:
Габриел Красимиров Иванов
ОУ „Св.св. Кирил и Методий“, с.Морава
ВТОРО МЯСТО:
Вяра Петева Цанова
Център за обществена подкрепа
 
ТРЕТО МЯСТО:
Кристина Тодорова Милчева
с. Стража, Община Търговище
 
КАТЕГОРИЯ „РИСУНКИ“
ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:
ПЪРВО МЯСТО:
Дева Великова
СУ“Николай Катранов“
 
ВТОРО МЯСТО:
Ема Спиридонова
ДГ „Васил Левски“
 
ТРЕТО МЯСТО:
Даниел Севгин Хамдиев
ДГ“Калина Малина“
 
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:
ПЪРВО МЯСТО:
Йоана Фердинандова
ОУ „Хр.Ботев“,с. Ореш
 
ВТОРО МЯСТО:
Калина Петрова
СУ“Николай Катранов“
 
ТРЕТО МЯСТО:
Елена Георгиева
СУ“Николай Катранов“
 
ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:
ПЪРВО МЯСТО:
Айсел Анева Михайлова
ОУ“Филип Сакелариевич“
 
ВТОРО МЯСТО:
Ася Решатова Ислеми
ОУ“Филип Сакелариевич“
 
ТРЕТО МЯСТО:
Ипек Игданова Салиева
ОУ“Филип Сакелариевич“
 
КАТЕГОРИЯ „ПАНО“
 
ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:
 
ПЪРВО МЯСТО:
ДГ“Чиполино“, IV група „Пчеличка“
 
Виктория Бориславова Илиева,
ДГ“Слънчо“, група „Мини и Мики Маус“
 
ВТОРО МЯСТО:
Симона Иванова Атанасова
ДГ“Калина Малина“
 
Кристиян Събков,
Център за обществена подкрепа
 
ТРЕТО МЯСТО:
Елица Руменова Иванова
ДГ“В.Левски“
 
Група „Слънчева усмивка“ ПГ
Гр.Батановци
 
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:
 
ПЪРВО МЯСТО:
Иван Димитров
СУ „Цветан Радославов“
Микаела Андрианова Вескова
СУ“Димитър Благоев“
 
ВТОРО МЯСТО:
Група „Слънчева усмивка“ ПГ
Гр.Батановци
 
Ралица Иванова,
СУ“Димитър Благоев“
 
ТРЕТО МЯСТО:
Александра Александрова
СУ“Николай Катранов“
 
Кръжок „Трудолюбие“ НЧ „Слънце-1925“, с.Алеково
 
Петър Мариелов Кинков,
ДГ“Калина Малина“
 
ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:
ПЪРВО МЯСТО:
Йорданка Макавеева Ганева,
Християна Форева Иванова
ОУ „Св.св. Кирил и Методий“, с. Овча Могила,
 
ВТОРО МЯСТО:
7 клас, клуб „Режи, лепи и се забавлявай“, ОУ “Филип Сакелариевич“
 
ТРЕТО МЯСТО:
Анита Йорданова
Дневен център за деца с увреждания- гр. Свищов
 
ЧЕТВЪРТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА:
ПЪРВО МЯСТО:
ГРУПОВА НАГРАДА:
Кръжока по „Приложни изкуства“ при НЧ “Трудолюбие-1907“ с.Вардим
 
ИНДИВИДУАЛНА НАГРАДА:
Севджан Орханова Алиева
Център за социална рехабилитация и интеграция
 
ВТОРО МЯСТО:
Божидар Атанасов
Дневен център за деца с увреждания- гр. Свищов
 
ТРЕТО МЯСТО:
Дилян Петров
Дневен център за деца с увреждания- гр. Свищов
 
ГРАМОТИ ЗА УЧАСТИЕ:
 
ГРУПА „СЛЪНЧИЦЕ“ ЧИПОЛИНО
 
ДИМИТЪР ДИМИТРОВ ОТ СУ “ЦВЕТАН РАДОСЛАВОВ“
 
ПАВЕЛ ПАВЛОВ ОТ 42 ОУ “ХАДЖИ ДИМИТЪР“- ГР. СОФИЯ
 
КРИСТИЯНА ДАМЯНОВА ОТ СПГ „АЛЕКО КОНСТАНТИНОВ“
 
КРЪЖОК „СРЪЧНИ РЪЧИЧКИ“ КЪМ НЧ „РАЗВИТИЕ 1926“ С.СТРАЖА, ОБЩИНА ТЪРГОВИЩЕ
 
ЧЕТВЪРТА ПОДГОТВИТЕЛНА ГРУПА „ПЧЕЛИЧКА“ ДГ ЧИПОЛИНО
 
ГРУПА „ЗВЕЗДИЧКИ“ ДГ „РАДОСТ“
 
ДГ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ“
 
ДГ СЛЪНЧО, ГРУПА „ПЧЕЛИЧКА“
 
ДГ ЧИПОЛИНО, ГРУПА „КАЛИНКА“
 
ОУ „СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ“, С.МОРАВА
 
ДГ “ЗОРНИЦА“, С.ОРЕШ, ИЗНЕСЕНА ГРУПА, С. МОРАВА
 
ОУ“СВ.СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ“, С.ОВЧА МОГИЛА ДГ „РАДОСТ“
 
ДГ “КАЛИНА МАЛИНА“
 
ЦЕНТЪР ЗА ОБЩЕСТВЕНА ПОДКРЕПА- ГР. СВИЩОВ
 
ОУ “ ХР.БОТЕВ“, С. ОРЕШ
 
ОУ “ ХР. БОТЕВ“, С. АЛЕКОВО
 
ЕЛИЦА ГЕОРГИЕВА СУ “ЦВ.РАДОСЛАВОВ“
 
ДГ „ЗОРНИЦА“, С.ОРЕШ
 
ОУ „ХР.БОТЕВ“, ГР. СУНГУРЛАРЕ
 
ОУ“ ХР.БОТЕВ“, С.ЧЕРЕША, ОБЩИНА РУЕН, ОБЛАСТ БУРГАС
 
ПЪРВО СУ „СВ.СЕДМОЧИСЛЕНИЦИ“, ГР. ТЪРГОВИЩЕ
 
ЦЕНТЪР ЗА ПОДКРЕПА НА ЛИЧНОСТНОТО РАЗВИТИЕ, ГР.БУРГАС
 
ЦЕНТЪР ЗА НАСТАНЯВАНЕ ОТ СЕМЕЕН ТИП ЗА ЛИЦА С ПСИХИЧНИ РАЗСТРОЙСТВА – ГРАД ЛОМ
 

 
 

Свищов в снимки

Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов

Знаете ли че ...

Свищовец е авторът на първата печатна книга

Българският католически епископ Филип Станиславов (роден в с. Ореш, край Свищов) издава...
Научете повече»


Проект №DIR-5112122-3-68

Дарителска Кампания