Свищов - Вашето мнение Община Свищов - Сигнали за корупция Туризъм в Свищов

ФК ИЗГРЕВ 93 отново се завръща като победител от футболния турнир за купа Несебър

Добавена на: 2018-08-29 17:21:42

Футболистите набор 2009/2010 показаха отлична подготовка и грабнаха купа Несебър след четири поредни победи

Международният детско-юношески турнир по футбол "ВАКАНЦИЯ" за купа Несебър се проведе в черноморския град от 24 до 29 август. Възпитаниците на треньора Ангел Ангелов стигнаха до финал и грабнаха купата на турнира, оставяйки след себе си отбори като ФК Черноморец и ФК Бургас спорт , които заеха съответно второ и трето място в групата. Футболистите набор 2009/2010 на ФК ИЗГРЕВ 93, с. Царевец показаха постоянство по време на целия турнир и без нито една загуба стигнаха до финал. Престижното първо място те защитиха със завидна игра и впечатляващ резултат 8:2 срещу противниците си от ФК Черноморец. Под вещото ръководство на своя треньор, спортистите от Футбол 7 показаха отлична подготовка и се доказаха като истински професионалисти в изключително силната група. Те грабнаха купа Несебър след четири поредни победи срещу:  ФК София спорт с 4:2, ФК Бургасспорт Бургас – 3:0 и ФК Ямбол с резултат 4:0, след което безапелационната им победа над ФК Черноморец с 8:2 ги нареди сред фаворитите на турнира. С този успех футболният клуб на свищовското село Царевец отново защити името си. Припомняме, че на турнира през 2016 година юношите на ФК ИЗГРЕВ 93 бяха изненадата на турнира и под вещото ръководство на своя треньор Ангел Ангелов станаха първенци на турнира.
Футболният турнир за купа Несебър е с голям международен отзвук и вече няколко години в него вземат участие водещи чуждестранни отбори, които мерят сили в най-популярния спорт. Августовският турнир се проведе в пълно съответствие с правилника на ФИФА и БФС. Срещите във възрастовите групи се играха според турнирната схема на всяка възраст. Награждаването и официалното закриване се състоя в последния турнирен ден, когато ФК Изгрев 93 отново си тръгна с купа Несебър.

Пожелаваме им още много успехи и заслужени победи!