Свищов - Вашето мнение Община Свищов - Сигнали за корупция Туризъм в Свищов

Представители от осем държави взеха участие в „Международното биенале Свищов 2017”

Представители от осем държави взеха участие в „Международното биенале Свищов 2017”
Добавена на: 2017-04-21 17:34:54

Представители от осем държави взеха участие в „Международното биенале Свищов 2017”
Представители от осем държави взеха участие в „Международното биенале Свищов 2017”
Представители от осем държави взеха участие в „Международното биенале Свищов 2017”
Представители от осем държави взеха участие в „Международното биенале Свищов 2017”
Представители от осем държави взеха участие в „Международното биенале Свищов 2017”
Представители от осем държави взеха участие в „Международното биенале Свищов 2017”

Община Свищов благодари за участието на всички малки и големи художници!

В тазгодишното Международно биенале взеха участие близо 1100 участника от 8 държави, като българските участници бяха от 58 населени места. Представители от Сърбия, Словения, Словакия, Индия, Полша, Испания, Румъния и България изпращаха своите рисунки през целия месец март, като в края на конкурса бяха събрани над 1500 рисунки. 376 отличени от тях ще бъдат изложени до края на месец май в Художествената галерия „Николай Павлович“ в Свищов и ще радват нейните посетители. На 10.04.2017 год. комисия в състав: председател Пламен Симеонов – главен  уредник в ХГ”Н. Павлович” и членове:  Иван Бонев – художник , Камен Крумов – художник и Пламен Терзиев – художник, прегледа и оцени представените рисунки за „Международното биенале Свищов 2017” и присъди следните награди:
 
 
 
БЪЛГАРСКИ  РАЗДЕЛ
 
 
ПЪРВА  ВЪЗРАСТОВА  ГРУПА  4  –  7год.
 
ПЪРВА  НАГРАДА     АЛЕКСАНДРА ГЕОРГИЕВА  – 5 год., гр. Плевен , Арт школа „Колорит”
ВТОРА  НАГРАДА     РАЯ ПЕНЧЕВА  – 4 год., гр. Търговище , Арт студио „Шарени пръсти”
ТРЕТА  НАГРАДА      ВИКТОР АСЕНОВ  – 6 год., гр. Свищов, ДГ “Васил Левски”
 
ПООЩРЕНИЯ
 
ВИКТОРИЯ КРЪСТЕВА – 7 год., гр. Свищов, СУ “Николай Катранов”
ИНА ИВЕЛИНОВА  – 5 год., гр. Търговище , Арт студио  “Шарени пръсти ”
СТАНИСЛАВА СТАНЧЕВА – 7 год., гр. Търговище, Ателие за изобразителни изкуства
ИСКРЕНА АЛЕКСАНДРОВА – 7 год., с. Ореш, ШИИ „ Палитра”
ДАЯНА МАРИНОВА – 6 год. , гр. Севлиево , ДГ „Радост-1”
 
 
ВТОРА  ВЪЗРАСТОВА  ГРУПА  8  -  11год.
 
ПЪРВА  НАГРАДА    ДАНИ ПЕТКОВ– 10 год., гр. Шумен, СУ  “Панайот Волов”
ВТОРА  НАГРАДА    СТАНИСЛАВА МИХАЙЛОВА – 8  год., гр. Търговище,  ”Ателие за изобразителни изкуства
ТРЕТА  НАГРАДА     ИВАЙЛА КОСТОВА – 11 год., гр. Севлиево, Школа по изобразително изкуство  при НЧ ”Развитие” - 1870
 
ПООЩРЕНИЯ
 
ИВОНА ТОДОРОВА – 8  год., гр. Севлиево ,Школа по изобразително изкуство  при НЧ „Развитие”- 1870
АЛЕКСАНДРА АНГЕЛОВА – 8 год., гр. Плевен , Арт школа”Колорит”
АНИТА ПЕТРОВА – 8 год., с. Ореш , ШИИ „Палитра”
ДИЛЯН ЛИЛОВ – 10 год., гр. Червен бряг , Център за работа с деца
ВИВИАН ВАСИЛЕВА – 11 год., гр. Летница, СУ ”Бачо Киро
 
 
 
ТРЕТА  ВЪЗРАСТОВА  ГРУПА  12  –  16год.
 
ПЪРВА  НАГРАДА     СТЕЛА КАРАМИШЕВА – 12 год., гр. Ловеч, Детски Арт-клуб “Гея”
ВТОРА  НАГРАДА     ЛУИЗА ТОТЕВА – 16 год., гр. Казанлък, ОДК “Св. Иван Рилски”, школа “Живопис”
ТРЕТА  НАГРАДА      АЙЛИН ИСМАИЛОВА – 12 год., гр. Свищов, ОУ „Филип Сакелариевич”
 
ПООЩРЕНИЯ
 
ЯНА АВРАМОВА – 12 год.,  гр. Свищов, СУ”Николай Катранов ”
АЛЕКС ПАНОВА – 16 год., гр. Русе , НХИ ”Проф. В. Стоянов ”
ПЕТЯ ПЕТРОВА – 13 год., гр. Червен бряг, Център за работа с деца
 
 
 
ЧУЖДЕСТРАНЕН  РАЗДЕЛ
 
ПЪРВА  ВЪЗРАСТОВА  ГРУПА  4  –  7год.
 
ПЪРВА  НАГРАДА     KRZYSZTOF MORANIEC – 6 год., Przedszkole Miejskie, ПОЛША
ВТОРА  НАГРАДА     TRISTAN JURANCIE – 4 год., Ptuj ,  СЛОВЕНИЯ
ТРЕТА  НАГРАДА      INDU LEKHA – 5 год., Hyderabat, ИНДИЯ
 
ПООЩРЕНИЕ
 
К.KARTHIK – 5 год., Hyderabat, ИНДИЯ
BELCIJAN STOK  – 4 год., Koper, СЛОВЕНИЯ
ZOEY MIAO – 5 год. ,  Przedszkole Miejskie, ПОЛША
 
 
 
ВТОРА  ВЪЗРАСТОВА  ГРУПА  8  -  11год
 
ПЪРВА  НАГРАДА     MARIA KALEJOVA  – 11 год., Jarovnice, СЛОВАКИЯ
ВТОРА  НАГРАДА     D. MEGHANA – 10 год., Hyderabat, ИНДИЯ
ТРЕТА  НАГРАДА      BOGNAR VIKTORIA  – 11 год., Subotica, СЪРБИЯ
 
ПООЩРЕНИЯ
MAJA SOBA – 11 год.,Podbocje , СЛОВЕНИЯ
CIOBANU MARIA – 11 год., Aleksandria, РУМЪНИЯ
GMUNCEA RALUCA– 11 год., Zimnicea, РУМЪНИЯ
 
 
 
ТРЕТА  ВЪЗРАСТОВА  ГРУПА  12  –  16год.
 
ПЪРВА  НАГРАДА      СТЕФАНИ ГЕОРГИЕВА – 16 год., ИСПАНИЯ
ВТОРА  НАГРАДА      A.KEERTHANA– 15 год., Hyderabat ,ИНДИЯ
ТРЕТА  НАГРАДА       GOROG KRISZTIAN – 14 год., Subotica, СЪРБИЯ
 
ПООЩРЕНИЯ
 
R. KAVYA– 13 год. , Hyderabat ,ИНДИЯ
MILOS CRNJANSKI – 15 год. ,  Subotica, СЪРБИЯ
KOVACEVIC DINO  – 13 год., Subotica, СЪРБИЯ
 
 
 
СПЕЦИАЛНА  НАГРАДА
 
КРИСТИНА ПЕТКОВА – 7 год., гр.. ПЛЕВЕН,
АРТ ШКОЛА „КОЛОРИТ”
 
 
КОЛЕКТИВНА   НАГРАДА  ЗА  БЪЛГАРСКО УЧАСТИЕ
 
ГР. СЕВЛИЕВО, НЧ „РАЗВИТИЕ”- 1870
 
ШКОЛА ПО ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО
 
 
КОЛЕКТИВНА   НАГРАДА  ЗА  ЧУЖДЕСТРАННО  УЧАСТИЕ
 
УНГАРСКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „НЕПКЬОР”
 
СУБОТИЦА,СЪРБИЯ
 
 
НАГРАДА  НА  МФ ”АЛ.КОНСТАНТИНОВ”  ЗА  БЪЛГАРСКО УЧАСТИЕ
 
ИВАН ВЛАДИМИРОВ  - 6 год., гр. Търговище, Арт студио „Шарени пръсти”
 
 
 
НАГРАДА  НА  МФ ”АЛ.КОНСТАНТИНОВ”  ЗА  ЧУЖДЕСТРАННО  УЧАСТИЕ
 
MILANA UZELAC  – 13 год., Суботица, СЪРБИЯ
 
 
 
НАГРАДА  НА  ФОНДАЦИЯ  ”АНГЕЛИ ОТ ЛИМ”
 
СЕЗЕР СЕЗГИНОВ – 11 год., гр. Свищов, ОУ “Филип Сакелариевич”
 
 
ЧЕСТИТО НА НАГРАДЕНИТЕ!

Свищов в снимки

Община Свищов Община Свищов Община Свищов Община Свищов

Знаете ли че ...

Първото училищно дарение в България

През 1812 г. свищовецът Филип Сакалариевич, търговец във Виена, прави първото в България...
Научете повече»


Проект №DIR-5112122-3-68

Дарителска Кампания